Sertleşme bozukluğunda şok dalga tedavisi yüz güldürüyor…

Prof. Dr. Muammer Kendirci anlatıyor…

Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi - Prof. Dr. Muammer Kendirci

Sertleşme bozukluğunun tedavisi için geliştirilen ve Türkiye’de ilk kez
Prof. Dr. Muammer Kendirci tarafından uygulaması başlatılan şok dalga tedavisi uygun hastalarda sorunun çözümüne katkıda bulunuyor.

Şok Dalga Tedavisi nedir?

İlk olarak  üroloji alanında taş tedavisinde kullanılan şok dalgaları teknolojik gelişmelerle kalp yetmezliklerinde küçük damarların dolaşım kapasiteninin artırılması amacıyla kullanılmaya başladı. Elektrohidrolik yöntemle oluşturulmuş geniş odaklı şok (ses) dalgalarının kullanımında edinilen başarılı sonuçlar sonrasında, kalp damarlarıyla benzerlik gösteren penisin damarsal kaynaklı hastalığı olan sertleşme bozukluğunun kalıcı tedavisinde kullanılmak üzere geliştirildi.

ED1000 - Prof. Dr. Muammer Kendirci Nasıl çalışır?

Amerika Birleşik Devletleri menşeili  olan Medispec firması tarafından üretilen ED1000 tedavi sistemi ilk kez 2010 yılında geliştirilmiştir. ED1000 tedavi sistemi damarların tedavisiyle penise giden kan miktarının sürekli ve kalıcı şekilde artmasını sağlayarak sertleşme sorunu olan hastaların eski performanslarına ulaşmasına yardım eden bir sistemdir. Hastanın penisine uygulanan şok dalgaları penis içinde bulunan kan damarlarının genişlemesini sağlar ve küçük damarları daha fazla kan taşıyabilir hale getirir. Kısaca; ereksiyonun gerçekleşmesini ve idamesini sağlayan kan miktarını artırır ve damarsal kaynaklı ereksiyon problemlerini kalıcı olarak tedavi eder. En büyük avantajı; geniş bir hasta kitlesine hitap etmesi ve dönemsel iyileşme değil tedavi edici sonuçlar sağlamasıdır.

Kimler için uygundur?

ED1000 Cihazı - Prof. Dr. Muammer KendirciED1000 tedavisi; sertleşme sorunu için ağızdan ilaç tedavisi kullanan ve sorunun kalıcı olarak çözümünü isteyen hastalar için uygundur. Ayrıca, ağızdan alınan ilaçlara yeterince yanıt vermeyen hastalarda da düzelmeler sağlar. ED1000 tedavi sisteminin en büyük avantajı; kalp-damar hastaları, kalp krizi geçmişi olanlar, yüksek tansiyonu bulunanlar, şeker hastalığına bağlı damar sorunu bulunanlar, periferik arter tıkanıkları olanlar, kronik sigara içmeye ve fazla kiloya bağlı sertleşme sorunu olanlar, yüksek kolesterole bağlı ereksiyon bozukluğu olan hastalar için uygun olmasıdır. Uygun hasta seçiminin, doktorunuzun değerlendirmesi sonrasında olacağını akılda bulundurmak gerekir.

Uygulama ne kadar sürer?

ED1000 - Şok Dalga Tedavisi - Prof. Dr. Muammer KendirciŞok dalgalarıyla sertleşme bozukluğu tedavisinde uygulama protolü hastanın doktoru tarafından değerlendirilmesi sonrasında belirlenir. Bozukluğun ciddiyetine göre 6 uygulama ya da 3-4 haftalık ara sonrasında ikinci bir 6 uygulama yapılabilir. Uygulamanın şekli ve devamlılığı konusunda elde edilen ön sonuçlara bağlıdır. Her bir seans süresi ortalama 15 dakikadır. Her bir seansta penisin 5 değişik bölgesine ortalama 3’er dakikalık olmak üzere toplam 1500 şok dalga uygulanır. İlk uygulamalardan itibaren hastalar genellikle sonuç almaya başlar, ancak tedavinin kalıcı olması, değerlendirme sırasında belirlenen tedavi protokolüne mutlaka uyulmalı ve tedavi yarım bırakılmamalıdır.

Yan etkisi var mı?

Penise uygulanan şok dalga şiddeti hastanın hissetmeyeceği kadar hafiftir. Uygulama sırasında veya sonrasında hasta ağrı hissetmez, yani ağrısızdır. Yüksek başarı oranı sağlar. İlaçsız bir tedavi yöntemidir. Bildirilmiş yan etkisi yoktur. Tedavi süresince yatış gerektirmez, ayaktan uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi bir yöntem olmadığı için anestezi gerektirmez. Uygulama sonrasında kalıcı sonuçlar sağlar, dolayısıyla sertleşmeyi sağlamak için ayrıca ilaç kullanımına gerek kalmayabilir.

Benzer cihazlar var mıdır?

ED1000 tedavi sistemi erektil disfonksiyon yani sertleşme sorununun tedavisi için kullanımına onay verilmiş, bilimsel çalışmaları olan ve piyasaya sürülmüş bir üründür. Başka amaçlarla üretilen ve penis üzerine uygulanan şok dalga tedavi sistemleri sertleşme sorununun tedavisi için uygun değildir. Bu sistemlerin kullanım amaçları, mekanizması ve tasarımları ED1000 tedavi sisteminden tamamen farklıdır. ED1000 tedavi sisteminin bütün fonksiyonları ve özellikleri sertleşme sorunu tedavisi için özel olarak tasarlanıp üretilmiştir. Ayrıca; sertleşme sorunu olan hastalardaki uygulamalara ait uzun dönem sonuçları olan, tedavi başarısı ispatlanmış, gerekli sertifika onayları almış tek sistemdir. İnsan üzerinde erektil disfonksiyon tedavisi için CE belgesine sahip tek üründür.

Prof. Dr. Muammer Kendirci Randevu

Bunlar da ilginizi çekebilir:

İyi ereksiyon için 10 altın öneri
Bunları biliyor musunuz? - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Sertleşme bozukluğunun en ciddi nedeni diyabettir - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Sertleşme bozukluğu bir damar hastalığıdır
Alınan her fazla kilo sertleşmeyi daha çok bozuyor - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Ereksiyon bozukluğu olanlar doktora başvurmuyor
Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Sertleşme bozukluğu kalp hastalığının habercisi - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Daha iyi ereksiyon için hareketlenin! - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Sertleşme bozukluğunda hangi ilaç daha uygun? - Prof. Dr. Muammer Kendirci