Penise enjeksiyonla ereksiyon

Prof. Dr. Muammer Kendirci anlatıyor…

Penise iğne ile ereksiyon - Prof. Dr. Muammer Kendirci

Penise enjeksiyon tedavisi nedir?

Ereksiyon sağlamak amacıyla penis damarlarını genişleten-açan ilaçların penise zerkedilmesiyle yapılan tedavi şeklidir. Ağızdan ereksiyon ilaçları kullanmasına rağmen arzu edilen sonucu sağlayamayan hastalar, doktoru tarafından değerlendirildikten sonra enjeksiyon tedavisi için aday olabilir. Hasta ve doktorun birlikte verecekleri kararla penise enjeksiyon tedavisine başlanabilir. Hastadaki sertleşme bozukluğunun ciddiyeti, ek hastalıkları, düzenli kullandığı ilaçları, yaşı, el becerisigibi durumlar gözönüne alınarak uygulamanın şekline karar verilir. Bu amaçla kullanılacak ilaçların adedi, karışım şeklinde kullanılacaksa (ikili veya üçlü) muhteviyatı ve dozu ürolog tarafından belirlenir.

Penise enjeksiyon - Prof. Dr. Muammer Kendirci

Kişiye özel uygulama

Sertleşme bozukluğunda penise enjeksiyonla ereksiyon sağlamak amacıyla uygulanan tedavilerde hastaya özgü planlama gerekir. Hastanın kendisi tarafından enjeksiyon uygulayabilecek hale gelebilmesi için doktoru tarafından eğitimleri sağlanır ve uygulama pratik hale getirilir. Bu süreç, bireylerin becerilerindeki farklılıklar nedeniyle bazen çok kolay, bazen zaman alıcı olabilir. Enjekte edilecek ilacın tipi, dozu, enjeksiyon miktarı, olası sorunlar ve doğabilecek sonuçlar konusunda hasta bilgilendirilir ve özgüveni sağlanır. Sertleşme bozukluğunun penise enjeksiyonla tedavisinde, başarı sağlamak ve muhtemel olumsuzluları en aza indirmek için doktorun talimatları dışına çıkılmaması önemlidir.

Şeker hastalığına bağlı sertleşme bozukluğunda penise enjeksiyon

Diyabetlilerdeki sertleşme bozukluğunda ağızdan alınan ereksiyon ilaçlarına yanıt genellikle daha düşük, bazen de hiç olmamakta. Bu hastalarda penise enjeksiyon tedavileri uygun olabilir. Sertleşme bozukluğu olan şeker hastaları, enjeksiyonla tedavi için en ideal gruplardandır. Üroloğun değerlendirmeleri ve tedavi için uygun hastaların seçimi sonrasında, şeker hastaları enjeksiyonla ereksiyonu sağlar hale gelebilir. Özellikle şeker kontrolü için insülin uygulaması yapanlar, penise enjeksiyon konusunda da zorluk çekmeyecektir.

Prostat kanseri sonrasında ereksiyonun rehabilitasyonu

Prostat kanseri nedeniyle cerrahi (açık, laparoskopik veya robotik prostatektomi) ya da radyoterapi geçiren hastaların büyük bir kısmında bu tedavilerden sonra sertleşme bozukluğu, penis boyutlarında azalma ve sabah sertleşmelerinin kaybı söz konusudur. Erken dönemdeki ereksiyon kaybı, uygun yöntemlerle rehabilite edilemezse sertleşme bozukluğu zaman içinde düzelmeyip kalıcı hale gelebilir. Kanserden kurtulmuş olmanın verdiği rahatlıkla, sertleşme bozukluğu arka plana atılabilir. Ancak, doğru zamanda, doğru yaklaşımla ve doğru yöntemlerle yapılacak rehabilitasyonla, sertleşme sorunu düzeltilebilir. Penise enjeksiyon uygulamasının uygun olabileceği bir diğer önemli grup da, prostat kanseri için tedavi gören bu hastalardır.  Hedef hem rehabilitasyon sağlayarak penisin iç yapısının korunması hem de yeterli ereksiyonun sağlanmasıdır.

Prof. Dr. Muammer Kendirci Randevu

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Obezite ve sertleşme bozukluğu - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Diyabet ve Sertleşme Bozukluğu - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Ereksiyon hakkında bunları biliyor musunuz? - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Ereksiyon kalbin barometresidir - Prof. Dr. Muammer Kendirci
İdrar kaçırma kadınların sosyal yaşantısını etkiliyor - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Sertleşme bozukluğu sanılandan daha yaygın - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Ne yapsam da idrar kaçırmayı azaltsam - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Daha iyi bir ereksiyon için hareketlenin - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Penis protezi ameliyatı kimlere ve ne zaman yapılır - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Penise enjeksiyonla ereksiyon - Prof. Dr. Muammer Kendirci
PSA testine hangi yaşlarda bakılmalı - Prof. Dr. Muammer Kendirci
Böbrek taşı neden oluşur? - Prof. Dr. Muammer Kendirci